Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
facebook zdravotní školy Borovského 2315/1
Mizerov, 734 01 Karviná
SZŠ na mapě
Telefon
Sekretariát:596 311 774
sekretariat.szk@sszdra-karvina.cz
Úvodní stránka » Comenius Regio » celý článek

Comenius Regio

 

Návštěva partnerské školy na Slovensku | 21.12.2013 Zpět na seznam aktualit Comenius Regio

Ve dnech 18. - 19. 11. 2013 se uskutečnila zahraniční cesta na základě schváleného projektu "Teoretické a praktické vzdělávání ve zdravotnických školách a ve zdravotnických zařízeních" financovaného v rámci Programu celoživotního učení Comenius Regio, č. projektu COM-REG-2013-001, projekt je financován Evropskou unií.


Hlavní podmínkou realizace projektu je uskutečnění mobilit, tzn. vzájemných návštěv účastníků projektu z české i slovenské strany za účelem posílení dlouhodobé spolupráce mezi Nitrianským samosprávným krajem a Moravskoslezským krajem v oblasti zdravotnických oborů.


Tato cesta byla první cestou v rámci uvedeného projektu. Mobilita byla zahájena na Úřadu Nitrianského samosprávného kraje, kde proběhla jednání se zástupci partnerských organizací na  Slovensku a prezentace jednotlivých partnerů projektu (úřady, nemocnice, školy). Proběhly rozsáhlé diskuse o regionální problematice zdravotnictví na obou stranách, porovnávání vzdělávacích systémů, možností partnerských škol a účasti na mimoškolních aktivitách.


Druhý den mobility jsme navštívili Střední zdravotnickou školu v Nových Zámcích, kde proběhla jedna z projektových aktivit -  Den otevřených dveří, prezentace aktivit školy, jednotlivých oborů vzdělání a ukázky z výuky odborných předmětů.


Celé setkání proběhlo v přátelské a tvůrčí atmosféře. Z mého pohledu bylo setkání velmi zajímavé a přínosné.


Těšíme se na další výměnné mobility a společné aktivity všech pedagogů a organizací.


 


Mgr. Karin Delongová                                                                                                                Fotogalerie

 

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
- HEski -
Tato stránka je vytištěna z webu www.sszdra-karvina.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.