Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
facebook zdravotní školy Borovského 2315/1
Mizerov, 734 01 Karviná
SZŠ na mapě
Telefon
Sekretariát:596 311 774
sekretariat.szk@sszdra-karvina.cz
Úvodní stránka » Comenius Regio » celý článek

Comenius Regio

 

Zpráva ze zahraniční pracovní cesty - mobilita | 12.10.2014 Zpět na seznam aktualit Comenius Regio

Ve  dnech 24.-26.9.2014 se uskutečnila další zahraniční pracovní cesta na základě schváleného projektu "Teoretické a praktické vzdělávání ve zdravotnických školách a ve zdravotnických zařízeních" financovaného v rámci Programu celoživotního učení Comenius Regio, č. projektu COM-REG-2013-001. Projekt je financován Evropskou unií.    →


Fotogalerie

Hlavní podmínkou realizace projektu je uskutečnění mobilit, tj. vzájemných návštěv partnerů projektu ze slovenské a české strany za účelem výměny zkušeností a posílení dlouhodobé spolupráce mezi Nitrianským samosprávným krajem a Moravskoslezským krajem v oblasti zdravotnických oborů.

Mobilita byla zahájena ve Střední zdravotnické škole v Nových Zámcích, kde se účastníci cesty zúčastnili hodin praktického vyučování učebního oboru masér. Proběhly rovněž prezentace a diskuse na téma paliativní a hospicová péče a účastníci cesty navštívili hospic

v Palárikově, kde probíhá praktické vyučování žáků.

Druhý den mobility proběhl ve Střední zdravotnické škole v Nitře, kde jsme se zúčastnili Soutěže první pomoci spolu s týmy partnerských škol složenými z žáků i pedagogů. Tým MSK ve složení MSK, SZŠ Karviná, Opava a NsP Havířov obsadil 1. místo v soutěži.

Odpoledne se uskutečnila přednáška k první pomoci se zkušeným záchranářem Záchranné služby Nitra a rozsáhlá diskuse s porovnáním záchranné péče na české a slovenské straně. Přednáška byla doplněna praktickými ukázkami postupů v první pomoci.

 

Třetí den se uskutečnilo společné jednání partnerů na Úřadě Nitrianského samosprávného kraje se zhodnocením 1 roku spolupráce, diskuse o využití výstupů mobilit v rámci praxe škol, příprava závěrečné prezentace a materiálů k DVD a diskusní bloky na témata uplatnění žáků v praxi a typy zdravotnicko-sociálních zařízení.     

 

 

Mgr. Delongová Karin, Mgr. Juřenová Eva

 

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
- HEski -
Tato stránka je vytištěna z webu www.sszdra-karvina.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.