Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
facebook zdravotní školy Borovského 2315/1
Mizerov, 734 01 Karviná
SZŠ na mapě
Telefon
Sekretariát:596 311 774
sekretariat.szk@sszdra-karvina.cz
Úvodní stránka » Comenius Regio » celý článek

Comenius Regio

 

Mobilita 10. - 12. 11. 2014 | 02.01.2015 Zpět na seznam aktualit Comenius Regio

Ve  dnech 10 – 12. 11. 2014 se uskutečnila další mobilita na základě schváleného projektu "Teoretické a praktické vzdělávání ve zdravotnických školách a ve zdravotnických zařízeních"  financovaného v rámci Programu celoživotního učení Comenius Regio. →


Fotogalerie

Další návštěva všech partnerů projektu Comenius Regio byla zahájena v pondělí v prostorách naší školy. V úterý se mobilita přesunula do partnerské nemocnice v Havířově. Ve středu pak pokračovala v Opavě.

Na naší škole jsme připravili pro hosty ukázkovou hodinu na téma „Zařazení prvků bazální stimulace do výuky a následně do praxe“, kterou prezentovaly žákyně 4.B. Následovala prohlídka odborných učeben, nových pomůcek, které naše škola získala z projektu „Modernizace výuky ve zdravotnických oborech“. Díky těmto novým a moderním pomůckám jsme mohli prezentovat hostům nové trendy v odborné výuce, nové techniky v maskování zranění ve výuce první pomoci, aby reálně simulovaly různá zranění a akutní stavy. Hosty zaujala i fotografická výstava žáků naší školy.

 

V nemocnici v Havířově jsme měli možnost se podívat na nově otevřené infekční oddělení s ukázkou Bio boxu. Velmi milé bylo setkání s dobrovolníky, kteří navštěvují nemocnici, byla nám přiblížena spolupráce nemocnice s  dobrovolníky. Odpoledne jsme navštívili Domov pro seniory v Havířově „Helios“, kde nám vedoucí zdravotnického úseku Mgr. Hana Palyzová prezentovala pomůcky k realizaci bazální stimulace v tomto zařízení.

Děkujeme vybraným žákům 3.B a 4.B, vedení nemocnice, domova pro seniory a všem, kteří se podíleli na přípravě i průběhu této mobility.

 

 

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
- HEski -
Tato stránka je vytištěna z webu www.sszdra-karvina.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.