Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
facebook zdravotní školy Borovského 2315/1
Mizerov, 734 01 Karviná
SZŠ na mapě
Telefon
Sekretariát:596 311 774
sekretariat.szk@sszdra-karvina.cz
Projekt Cesta k městu | 22.05.2013 Zpět na seznam aktualit Uskutečněné projekty


Žáci naší školy se aktivně zapojili do projektu statutárního města Karviné Cesta k městu v rámci programu Mládež v akci regionu Těšínské Slezsko (www.mladezvakci.cz). Třináct žáků ve věku od 15 do 19 let se projektem, který nazvali "Pro radost seniorům" , rozhodli zpříjemnit volný čas seniorů v karvinském regionu divadelním představením "O vdavekchtivé Kačence".


Fotogalerie        Polar Stonava         Polar Karviná

Základní  informace o projektu „Pro radost seniorům“

Tímto projektem chtěli žáci přispět k řešení závažného problému současné doby - vzájemného nepochopení mezi mladými a starými lidmi, chtěli pomoci vytvářet pozitivní mezilidské vztahy mezi seniory a mladými lidmi, rozvíjet vzájemnou empatii a zpříjemnit život klientům domovů pro seniory.

Aktivita byla určena seniorům vybraných sociálních zařízení karvinského regionu - domovů pro seniory, domů s pečovatelskou službou a hospice.

Cílem projektu bylo představit seniorům původní divadelní hru s lidovými písněmi „O vdavekchtivé Kačence“.

Před prezentováním hry žáci spolupracovali s vedením sociálních zařízení, zjišťovali zájem seniorů, kteří se pak velmi aktivně do představení zapojovali.

Nácvik představení začal v říjnu 2012, probíhal v budově Střední zdravotnické školy v Karviné a ukončen byl v únoru 2013. Od března do dubna 2013 žáci za velkého ohlasu seniorů i ošetřujícího personálu prezentovali hru: 14. 3. 2013 v Novém domově v Karviné, 21. 3. 2013 v Domově Vesna v Orlové, 22. 3. 2013 v Domově důchodců a ústavu pro dospělé ve Starém Bohumíně, 4. 4. 2013 pro karvinské seniory v Regionální knihovně v Karviné, 19. 4. 2013 v Domě s pečovatelskou službou ve Stonavě a 25. 4. 2013 v Hospici ve Frýdku-Místku.

Žáci se snažili svůj projekt zviditelnit: uvedli informace o projektu na webové stránky školy, vytvářeli pozvánky na akce pro seniory, pozvali karvinskou a stonavskou redakci televize Polar, bylo vyrobeno DVD s nahrávkou představení v karvinské regionální knihovně.

Pro uskutečnění neziskového projektu získali žáci finanční podporu z EU za účasti města Karviné ve výši 70 000 Kč, ze které hradili výdaje na přepravu autobusem, na nákup videokamery s příslušenstvím, pořízení náhlavního mikrofonu, mixážního pultu a obalu na klávesy.

Protože si senioři představení velmi oblíbili, rozhodli se žáci, že v projektu budou pokračovat i příští školní rok.

Realizační tým:                                                                                                  

vedoucí aktivity: Jan Witek

zástupce vedoucího aktivity: Klaudie Hošalová

členové realizačního týmu: Jan pečonka, Eva Markechová

Členové dramatického souboru:

žáci SZŠ Karviná - K. Balcárková, B. Pientoková, A. Hamroziová, T. Pavčová, N. Šerá, A. Richterová, R. Kopková, A. Zientková

žák Obchodní akademie Třinec – A. Lysek

 

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit

Výukové aplikace

 

- HEski -
Tato stránka je vytištěna z webu www.sszdra-karvina.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.