Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
facebook zdravotní školy Borovského 2315/1
Mizerov, 734 01 Karviná
SZŠ na mapě
Telefon
Sekretariát:596 311 774
sekretariat.szk@sszdra-karvina.cz
Úvodní stránka » celý článek

 

Exkurze Filipka | 22.09.2017 Zpět na seznam aktualit Úvodní stránka


Tradičně na začátku školního roku v září absolvovali žáci druhých ročníků exkurzi do Beskyd s geografickou, zdravotnickou, historickou a biologickou tématikou. Současně byl celodenní výšlap přípravou na sportovně turistický kurz, který je připraven na závěr školního roku.  →


Fotogalerie

Začínali jsme na vlakovém nádraží v Návsí. Tady jsme se dozvěděli první informaci – cíl naší vycházky a dostali první úkoly. Najít na mapě a v terénu cestu, určit vzdálenost, kterou absolvujeme a výškové převýšení. Až na výjimky vše dopadlo dobře a vyrazili jsme do úvodního stoupání. Stačilo deset minut pohodové chůze a mnozí prožívali uprostřed kopečka první infarktové stavy v životě, psychicky kolabovali a už „fakt nemohli dál“.

První pracovní zastávka  -  práce s mapou. Další orientace a u některých spíše dezorientace, která se rychle vyřešila při práci ve skupinách i jednotlivě.  Nádhernou viditelnost na všechny světové strany od Ostravy, Karviné až na Slovensko a výhledy na Jablunkovský průsmyk zajistilo nádherné slunečné počasí.

Druhá zastávka biologická a hledání a poznávání  v přírodě byla na počátku cesty lesem, loukou, houštinou s tématem rostou-nerostou (houby rostly, ale málo).

Ekologická farma pod Filipkou byla těsně pod krátkým, ale strmým stoupáním na vrchol Filipky, na kterém je trojmezí tří obcí Návsí, Nýdku a Hrádku. Nejvyšší bod dnešního putování byl zdolán a všichni se těšili na zasloužený odpočinek a posilnění  v hospůdce na Filipce.

Zpáteční cesta do Hrádku ubíhala velice rychle. Z kopce se šlo některým dobře, ale některým už docházely síly. Poslední zastavení  a plnění úkolů u kapličky a zvoničky Sv. Isidora patrona mj. zamilovaných, manželů, zemědělců, programátorů, internetu a uživatelů počítačů.  

Motivace -  stihnout ten správný vlak na cestu domů byla u všech úspěšná a všichni odjížděli bohatší o poznání krásy našich Beskyd.

 

PaedDr. Petr Šářec

Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Září 2019
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
úterý, 17. září
slaví: Naděžda
- HEski -
Tato stránka je vytištěna z webu www.sszdra-karvina.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.